Baltic Race 2016

Obraz1

O wyścigu

Ideą Break The Limits Baltic Race 2016 jest zebranie pieniędzy na obozy żeglarskie dla dzieci z domu dziecka i ubogich rodzin poprzez wspólny wyścig z Polski do Szwecji. Każda załoga zbiera fundusze poprzez udostępnienie powierzchni reklamowej na jachtach, flagach i stornie regat. Będziemy się ścigać z Sopotu (Polska) do Kalmar ( Szwecja ) i z powrotem. Zwycięzców wyłonimy w dwóch kategoriach – ta która najszybciej pokona całą trasę ( ok 380 mil morskich), oraz ta, która zbierze największa kwotę wśród sponsorów na obozy dla dzieci.

Break The Limits Baltic Race 2016 jest otwarty dla wszystkich!

Termin: 30 kwiecień – 08 maj 2016 r.

Wstępny plan wyścigu:

• Piątek – 29.04 (godz. 20:30) – spotkanie integracyjne – odbędzie się w piątek, 29 kwietnia o godzinie 20.30 w Sopocie. Szczegóły podamy w zaproszeniu.

• Sobota 30.04 – odbiór jachtów i sesja treningowa na wodach trójmiasta. Wieczorem wszyscy spotykają się w marinie Sopot. Impreza i zapoznanie załóg.

• Niedziela 1.05 – Odprawa załóg, krótkie wyścigi widowiskowe przy molo w Sopocie, start do wyścigu długodystansowego.

• Niedziela 1.05 – Wtorek 3.05 – Wyścig długodystansowy do Szwecji.

• Wtorek 3.05 – Środa 4.05 – Impreza w Szwecji podsumowanie pierwszego etapu.

• Środa 4.05 – Piątek 6.05 / Sobota 7.05 (w zależności od warunków pogodowych) – Wyścig długodystansowy do Trójmiasta.

• Sobota 7.05 – Podsumowanie regat, rozdanie nagród i impreza.

Obraz3

Zgłoszenia i uczestnictwo

UCZESTNICTWO – W wyścigu może wziąć udział każdy kto czuje się na siłach aby zmierzyć się z morzem Bałtyckim wczesną wiosną. Zgłaszać można się zarówno pojedynczo jak i grupami od 6 do 8 osób. Na każdym jachcie musi znajdować się doświadczony sternik posiadający uprawnienia przynajmniej Jachtowego Sternika Morskiego.

ZGŁOSZENIE DO IMPREZY – Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem e-mail: kontakt@breakthelimits.pl

W zgłoszeniu proszę wpisać:

– Imię i nazwisko

– Adres zamieszkania oraz wiek

– Telefon kontaktowy

– Doświadczenie

WPISOWE DO WYŚCIGU wynosi 800 zł od każdego członka załogi lub 6400 zł za cały jacht.

Opłata wpisową należy wpłacić na numer konta:

15 1140 2004 0000 3202 7595 9272

Fundacja Break The Limits

Ul. Zagłoby nr 16C,

02 – 495 Warszawa

Tytuł : Imię Nazwisko_Baltic Race 2016

Wpisowe obejmuje: • Wynajem jachtu • Imprezy na przystankach wyścigu • Koszulki regatowe • Bezcenne uśmiechy żeglujących wychowanków domu dziecka

Obraz4

Przepisy, wyniki i nagrody

PRZEPISY – Wyścig zostanie rozegrany za zasadach koleżeńskich. Głównym celem imprezy jest pozyskanie jak największej kwoty na cel charytatywny, oraz dobra zabawa i duch rywalizacji.

JACHTY – Morskie jednostki o wielkości między 11 a 12 metrów o podobnych parametrach (przykładowo Bavaria 37). Organizator pośredniczy w wynajęciu jachtu.

WYNIKI – Wyniki wyścigu będą ogłaszane w dwóch kategoriach

• Najszybsza załoga.

• Najwyższa kwota od sponsorów zebrana przez jedną załogę.

NAGRODY – Nagrodę główną, przechodni Puchar Break The Limits, otrzyma jacht, który zwycięży w generalnej klasyfikacji nagrodą dodatkową będzie puchar za najwyższy zebrany datek sponsorski.

Przewidujemy również dodatkowe nagrody od sponsorów.

Obraz5

Jak zebrać pieniądze od sponsorów

Każda załoga zbiera środki finansowe które zostaną przeznaczone na obozy żeglarskie dla dzieci z domu dziecka w Łbiskach pod Warszawą. Na cele zbiórki zostanie udostępnione subkonto na które sponsorzy przeleją środki.

Dodatkowo aby zmotywować poszczególne załogi do zbiórki, każdej załodze zostanie udostępniona zakładka na stronie www.breakthelimits.pl/balticrace gdzie członkowie poszczególnych ekip będą mogli przesyłać materiały związane z ich przygotowaniami i przebiegiem zbiórki. Role zarządzającą nad poszczególnymi zakładkami pełnia organizatorzy, jednakże treści i częstotliwość wpisów jest całkowicie zależna od członków załóg lub robiona za zgodą załogi. Członkowie poszczególnych załóg będą mogli udostępniać treści zakładek dotyczących ich zespołów na portalach społecznościowych. Organizatorzy będą pełnili rolę doradczą.

Obraz7

Kierownik projektu

 

Obraz1

Jurek Staszewski

Od 10 roku życia związany z żeglarstwem, pierwsze kroki stawiał na Windsurfingu i sportowych katamaranach hobbie cat. Zafascynowanie żeglarstwem ewoluowało od windsurfingu przez żeglarstwo regatowe do dalekich wypraw morskich na całym świecie. Na co dzień prowadzi firmę informatyczną i planuje kolejne podróże.

e-mail. js@breakthelimits.pl

Kontakt

 

Fundacja Break The Limits

Ul. Zagłoby nr 16C, 02 – 495 Warszawa

Tel. (+48) 505-034-672

e-mail kontakt@breakthelimits.pl

KRS: 0000585412, REGON: 363000214, NIP: 5223044801

 

Obraz8

Facebook

YouTube